Mond- en keelklachten bij nortriptyline-tabletten zonder filmlaagje
Bijwerkingencentrum Lareb ontving ruim 50 meldingen van klachten in de mond en keel bij nortriptyline-tabletten. In de meeste gevallen betrof het tabletten zonder filmlaagje. Tabletten zonder filmlaagje blijven gemakkelijk plakken in de mond of in de keel. Dat zorgt voor pijn, een branderig gevoel of een vieze smaak. Van nortriptyline bestaan tabletten mét en zonder filmlaagje.
In de helft van alle meldingen ontstonden de klachten na het wisselen van merk van een filmomhulde tablet naar een tablet zonder filmlaagje. De meeste merken nortriptyline-tabletten hebben een glad filmlaagje, behalve de tabletten van de merken RIA en Milstein. De meeste klachten gingen over de nortriptyline-tabletten van deze merken.
Irritatie in de keel en een vieze smaak
De klachten gaan vooral over irritatie in de keel, een vieze smaak en een brandend of doof gevoel in de mond of de keel. Deze klachten ontstaan snel na het innemen van de tablet en kunnen uren aanhouden. Sommige melders gaven duidelijk aan dat de tabletten blijven plakken in de keel of snel uit elkaar vallen in de mond.
Inname advies
Tabletten zonder filmlaagje kunnen het beste met veel water worden ingenomen. Dit helpt om de tabletten goed door te slikken. Het is belangrijk dat de tabletten zo weinig mogelijk contact maken in de mond of keel. De tabletten zonder filmlaagje zijn te herkennen aan het etiket op het doosje en de bijsluiter. Daarop staat ’tabletten’ en niet ‘filmomhulde tabletten’.
Wisselen van merk
Let bij het wisselen van merk goed op, of de tabletten beter met een grotere hoeveelheid water ingenomen moeten worden.